Wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Akcja ratunkowa może potrwać do rana

W kopalni Knurów-Szczygłowice doszło do przysypania przebywającego na głębokości 850 metrów górnika. Zawalił się na niego chodnik. Trwa akcja ratunkowa, która zdaniem ekspertów Jastrzębskiej Spółki Węglowej maksymalnie może potrwać do godzin porannych 27 sierpnia.

Kopalnia Knurów-Szczygłowice

Do zdarzenia doszło po godzinie 9, w piątek 26 sierpnia. Przebywający na głębokości 850 metrów górnik został przysypany przez zawalający się chodnik. Od kilku godzin trwa akcja ratunkowa.

- Akcja ratunkowa będzie trwała jeszcze przez kilka godzin. Eksperci JSW mówią, iż akcja maksymalnie może wydłużyć się do rana. Trwa zabezpieczanie terenu wypadku, które ma uchronić ratowników przed dalszym wysypem. W dalszej kolejności rozpocznie się odgruzowywanie chodnika - wyjaśnia Tomasz Siemieniec, rzecznik JSW.

Siemienic dodaje, że górnik podczas prac likwidacyjnych chodnika został przysypany skałami. Po rozkręceniu jednego z elementów obudowy doszło do niekontrolowanego wysypu. Dodatkowo udało się ustalić, tożsamość poszkodowanego. To 40-letni mężczyzna. Ratownikom prowadzącym akcję udało się określić dokładne miejsce, w którym górnik został zasypany.

Wypadek w KWK Knurów-Szczygłowice

Przypomnijmy, że wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów miał miejsce w piątek 26 sierpnia, we wczesnych godzinach porannych. Informacje o tym, co wydarzyło się 850 metrów pod ziemią na razie są szczątkowe. Udało się nam ustalić, że podczas prac likwidacyjnych na skrzyżowaniu ściany 28 z chodnikiem podścianowym, na pracującego tam górnika runęły skały.

Pod ziemią pracuje obecnie pięć zastępów ratowników górniczych, którzy usiłują przedostać się do zasypanego. Na pomoc przyjechały też zastępy ratowników z Centralnej Stacji ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Na razie nie ma kontaktu z zasypanym górnikiem.

  czytaj więcej:

  Straż Knurów

  Straż Pożarna w Knurowie otrzymała nowy wóz...

  1920x810

  PILNE: Pożar domu jednorodzinnego. Zaalarmowano...

  Policja Knurów

  24-latek z Knurowa zatrzymany przez policję. W...

  A350 FDFF AEB5 488 E A565 047 FB29 DD003

  Poważny karambol na A1 w Knurowie. Zobaczcie...

  3109 A491 721 A 4 CE3 8 EAB 510263 B77194

  PILNE: Nie żyje polski żołnierz. Zmarł na...

  Pilne knurów1

  Oszukano mieszkankę osiedla Wojska Polskiego....

  47 CDCAD1 A54 D 46 F9 9 BBA 4 D920 B840911

  Knurowianin został zatrzymany przez policję za...