Wypadek w kopalni PGG. Nie żyje doświadczony górnik...

Tragiczne informacje z kopalni Jankowice w Rybniku. Polska Grupa Górnicza poinformowała o śmierci 43-letniego pracownika dołowego, który na początku lutego uległ wypadkowi w kopalni. 500 metrów pod ziemią został uderzony bryłą węgla.

ARC
Kopalnia

Wypadek w rybnickiej kopalni Jankowice okazał się tragiczny w skutkach. 3 lutego 500 metrów pod ziemią 43-letni górnik został uderzony w głowę bryłą węgla. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Lekarze przez dwa tygodnie walczyli o jego życie. Niestety bezskutecznie.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zmarły górnik jest pierwszą ofiarą śmiertelną w górnictwie w 2022 roku. Tylko w poprzednim roku doszło do 9 śmiertelnych wypadków w śląskich kopalniach.

Zmarły w kopalni Jankowice górnik był doświadczonym kombajnistą. Miał jeszcze przed sobą kilka lat pracy na kopalni. Niestety tuż po wypadku pozostawał nieprzytomny w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. PGG informację o jego śmierci otrzymała w ostatnich dniach.

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwszy śmiertelny wypadek w górnictwie w 2022 roku

43-letni górnik z kopalni Jankowice w Rybniku jest pierwszą ofiarą w przemyśle wydobywczym w 2022 roku. W poprzednim, 2021 roku, w górnictwie węglowym doszło w sumie do 1773 rozmaitych wypadków. Zmarło 9 osób.

czytaj więcej:

Śmiertelny wypadek na a1 w Gliwicach

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w Gliwicach

Mieszkanka Gierałtowic uratowała życie Australijczyka

Gierałtowice. Nastolatka uratowała młodego Australijczyka

Policja

Knurów: Grasują złodzieje! W nocy ukradli...

Zrzut ekranu 2021 11 5 o 13 15 50

PILNE: W Knurowie grasuje podpalacz. Jeżeli go...

Pilne knurów

PILNE: Wypadek na A1 przy zjeździe na Knurów

Zrzut ekranu 2021 05 17 o 08 04 59

W Knurowie kolejne dni bez prądu. Sprawdź, gdzie

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...