Wyzywali i obrażali klientów stacji i policjantów. Interwencję próbowali nagrać telefonem

Gliwccy policjanci aresztowali dwóch awanturników, którzy wyzywali pracowników stacji. Mężczyźni próbowali także obrażać służby i nagrać incydent telefonem komórkowym. Grozi im kara więzienia

Zdj. ilustracyjne
Policja

Gliwiczanie obrażali funkcjonariuszy policji

Mundurowi z komendy miejskiej w Gliwicach zostali wezwani na jedną ze stacji benzynowych. Powodem było agresywne zachowanie dwóch mężczyzn, którzy obrażali klientów. Po przyjeździe służb na miejsce, gliwiczanie kontynuowali swoje agresywne zachowanie.

Obaj agresorzy w wieku 35 i 40 lat zostali obezwładnieni i przy wsparciu drugiego patrolu, skuci kajdankami, zatrzymani i przewiezieni do komendy miejskiej, gdzie osadzono ich w policyjnym areszcie. Telefon młodszego z mężczyzn został zabezpieczony jako dowód w sprawie przestępstwa. Gliwiczanie byli pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni usłyszą zarzuty znieważenia policjantów oraz szeregu wykroczeń, takich jak zakłócanie ładu i porządku publicznego, wielokrotne używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym i zanieczyszczanie miejsca publicznego. Warto dodać, że byli oni już wielokrotnie notowani i karani za różne przestępstwa.

Policja kajdanki

Może Cię zainteresować:

„Łowcy głów” zatrzymali dwójkę poszukiwanych. W tle wykorzystywanie seksualne nastolatki

Autor: Michał Wroński

30/06/2023