Z Knurowa do Chorwacji na rowerze. Daniel oraz Wioletta wyruszyli dzisiaj w południe

Wyczerpująca wycieczka rowerowa z Knurowa do Chorwacji potrwa siedemnaście dni. W tym czasie Wioletta oraz Daniel zwiedzą sześć państw.

Wioletta Zdunek oraz Daniel Radwański
Wioletta Zdunek oraz Daniel Radwański

W czwartek, 2 czerwca 2022 roku dwójka mieszkańców naszego miasta wyruszyła w siedemnastodniową podróż rowerem do Splitu położonego w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim w Chorwacji.

Zwiedzą 6. państw

Wioletta Zdunek oraz Daniel Radwański podczas kilkunastodniowej wyprawy zwiedzą sześć państw - Czechy, Węgry, Austrię, Włochy, Słowenię oraz w końcu… Chorwację. Rowerzyści są dobrze przygotowani na wyprawę, bowiem trzy lata temu objechali dookoła hiszpańską wyspę Majorkę i udokumentowali to na kanale YouTube.

Pomysł przyszedł spontanicznie

Rowerzyści w rozmowie z portalem Twój Knurów mówią, że pomysł na rowerowy wyjazd nad Morze Adriatyckie w Chorwacji przyszedł spontanicznie pod wpływem przeczytanej informacji o planowanym uruchomieniu połączenia kolejowego ze Splitu do Polski.

- Z czasem okazało się ze takie połączenie nie zostanie uruchomione i pociagi zamiast do Polski będą dojeżdżać tylko do czeskiej Pragi, jednak byliśmy tak nakręceni na zobaczenie pierwszy raz adtiatyku, że postanowiliśmy zrealizować Pomysł - tłumaczą rowerzyści z Knurowa.

Wyprawę Wioletty oraz Daniela możecie śledzić na ich facebookowej stronie RajzujeMY, którą znajdziecie pod niniejszym adresem: https://m.facebook.com/Rajzuje....

Nie pozostaje nam nic, jak życzyć naszym mieszkańcom powodzenia oraz szerokiej drogi.

czytaj więcej:

AF543 A11 FB65 4 E41 BB4 B 7 E7 AE37 E5 F65

Torcida Knurów zachęca kibiców Górnika Zabrze...

E557 B397 C417 407 C 8265 A40 CCBDD0693

Dominika Leśniowska-Pawlik z Knurowa stanęła na...

Skate 4982795 960 720

W Knurowie powstanie nowoczesny skatepark?

Zrzut ekranu 2021 10 28 o 18 14 40

Do Knurowa przyjadą gwiazdy organizacji...

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Basen zacisze

Zmiany działalności basenu Zacisze. Szczegóły...

Durkacz

Knurowianin zawalczy na kolejnej gali Suzuki...