Zabójstwo w Knurowie Szczygłowicach. 32-latek zginął od śmiertelnych ciosów nożem

Zabójstwo w Knurowie-Szczygłowicach. Do tragicznego wydarzenia doszło w sobotę 7 października 2023 r w czasie libacji alkoholowej w pustostanie. Od ciosów nożem zginął 32-letni mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Kolejny został poważnie ranny.

W sobotę 7 października 2023 r. około godz. 22.00 służby dyżurne otrzymały zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na al. Piastów w Knurowie Szczygłowicach. Natychmiast wyruszyła tam załoga ratownictwa medycznego oraz policjanci. Na chodniku, przy przejściu dla pieszych, leżał ranny młody mężczyzna, którym zajęli się ratownicy. 26-latek został przetransportowany do szpitala.

Zabójstwo w Knurowie-Szczygłowicach

Podczas ustalania okoliczności przestępstwa policjanci dowiedzieli się, że w pobliskim pustostanie znajduje się osoba, która również została zaatakowana nożem. Stróże prawa zastali tam kobietę, próbującą udzielić pomocy mężczyźnie leżącemu na podłodze bez oznak życia. Medycy mogli potwierdzić już tylko, że 32-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego nie żyje.

Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników libacji. Główny podejrzany wpadł po krótkim pościgu, w chwili, gdy próbował przeskoczyć przez ogrodzenie. Podobnie jak pozostali zatrzymani, i on był pijany. Wszystkie te osoby trafiły do policyjnego aresztu.

55-latkowi grozi nawet dożywocie

Ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator rozpoczęli na miejscu oględziny oraz ustalenia wszelkich okoliczności zdarzenia.

Podejrzanym o atak na dwóch współuczestników libacji oraz śmiertelne ugodzenie nożem okazał się 55-latek.

- W najbliższych godzinach podejrzany zostanie doprowadzony do sądu. Prokurator zapowiedział złożenie wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Za zabójstwo i próbę zabójstwa, grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia - informują policjanci z Knurowa.

czytaj więcej:

Policja

W Knurowie złapano mordercę. Grozi mu dożywocie

Policja

Znaleziono zwłoki na osiedlu WP. Na miejscu...

Sczyglowice

Skąd tyle patroli policji w...

Dworek na jezykach

W Szczygłowicach znaleziono zwłoki

Straż knuró

Gorący tydzień w Knurowie. Sprawdź, co się działo

Zabojstwo2

Zabójstwo w Knurowie. Nowe fakty

Kmp zabrze

Zabójstwo w Knurowie. Prokuratura zbada sprawę