Zakorkowany Knurów. Czy jest szansa, aby to zmienić?

Czy miasto Knurów jest przyjazne dla kierowców? Odpowiedź na powyższe pytanie dla wielu mieszkańców miasta, którzy nie korzystają z komunikacji miejskiej, a do przemieszania wykorzystują swoje auto wydaje się jednoznaczna - Knurów nie jest przyjazny dla kierowców. Zapytacie dlaczego?
141545994 824775308070565 8328783210394413242 n


Na brak płynności komunikacyjnej mieszkańcy zwracają uwagę od dawna. Każdy z nas dobrze wie, że w godzinach popołudniowych stare miasto stoi zakorkowane. Wielu uważa, że problemem są światła na ul. Dworcowej. Podczas ostatniej kampanii prezydenckiej, kandydat na prezydenta zaproponował rozwiązanie problemu, który mógłby poprawić płynność komunikacyjną za sprawą podziemnego przejścia dla pieszych na ul. Dworcowej. Czy by to coś dało? Ciężko ocenić.

W ostatnim czasie, kierowcy coraz częściej zwracają uwagę na brak lewoskrętu na skrzyżowaniu ul. 1 maja i ul. Wilsona, gdzie pierwsze auto próbujące skręcić z ul. 1 maja, na ul. Wilsona tworzy korek za sobą. Rozwiązanie? Lewoskręt, wtedy auta kontynuujące jazdę ul. 1 maja mają możliwość kontynuacji jazdy, ale obecne rozwiązanie komplikuje problem, a wszystkie auta muszą czekać tworząc korek, aż do ronda, obok starego kościoła. Oczywiście znajduje się wielu kierowców, którzy tworzą niewidoczny lewoskręt mocno skręcając, lub wjeżdżając na przeciwny pas, aczkolwiek jest to dość ryzykowne, w momencie gdy z naprzeciwka jedzie tir lub autobus.

Przyszedł czas na miejsca parkingowe. Wczoraj na łamach naszego portalu pisaliśmy o akcji Straży Miejskiej z Knurowa, która postanowiła wręczyć wezwania do wstawiennictwa w komendzie SM w Knurowie kierowcom, którzy popełnili wykroczenie.

Będąc przy temacie miejsc parkingowych warto zwrócić uwagę, że od momentu, gdy rozpoczęto budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej i ul. Kosmonautów kierowcy stracili kilkadziesiąt miejsc parkingowych przy ul. Szpitalnej. Kierowcy z os. Tysiąclecia od długiego czasu skarżą się na brak miejsc parkingowych. Miasto robi co może? Zdaniem wielu za mało, lecz warto przypomnieć, że przy ul. Stefana Batorego powstało kilka/kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych, ale ciągle jest za mało.

Jak rozwiązać problem? Mieszkańcy proponują, aby miasto wybudowało parking piętrowy, obok sklepu Netto, na terenie po byłym korcie oraz placu zabaw.

A wy macie jakieś rozwiązania, które mogą zadowolić kierowców z Knurowa?

czytaj więcej:

Rondo focha

Pomnik Focha powodem sporów

IMG 5358

Miasto Knurów zasadzi ponad 500 drzew. Sprawdź,...

Instytut

Na Śląsku powstał Instytut Rozwoju...

DSC 0378

Park NOT w Szczygłowicach wysprzątany

Dworek na jezykach

Wielkie sprzątanie parku NOT w...

136704713 3602083883200458 6324543400063704362 n

Inwestycje w Knurowie na 2021 rok

Policja syreny

Radni walczą z hejtem. Zgłosili internautów na...