Żałoba w Knurowie po zmarłych górnikach z Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Wojewoda śląski ogłosił żałobę w województwie śląskim w związku z tragicznymi wydarzeniami w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jarosław Wieczorek zaapelował, aby w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, powstrzymać się od organizacji oraz uczestnictwa w imprezach masowych oraz wydarzeniach rozrywkowych.

34 B3312 B F35 F 4 C72 8 FA2 2 CAD834 C2802

Centrum Kultury w Knurowie w związku z ogłoszoną żałobą postanowiło odwołać zaplanowany na niedzielę, 24 kwietnia koncert Radia Silesia, który miał się odbyć w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach. Koncert zostanie przeniesiony na 30 kwietnia.

Żałoba w Knurowie

W niedzielę, 24 kwietnia, w kościele pw. św. Cyryla i Metodego w Knurowie, o godzinie 10:00 odbędzie się msza św. w intencji poległych i poszkodowanych górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- W związku z tragicznymi wydarzeniami w JSW SA prosimy pracowników KWK „Knurów-Szczygłowice” oraz mieszkańców Knurowa o wspólną modlitwę i zawierzenie poszkodowanych Św. Barbarze - Patronce Górników - informuje NSZZ „Solidarność” KWK „Knurów-Szczygłowice

Warto dodać, że Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym pracodawcą oraz podatnikiem w naszym mieście, dzięki czemu Gmina Knurów może sobie pozwolić na realizację wielu inwestycji polepszających komfort życia mieszkańców. W związku z powyższym powinniśmy w szczególny sposób upamiętnić poległych górników pracujących w zakładzie górniczym należącym do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Żałoba w województwie śląskim

Wojewoda śląski - Jarosław Wieczorek - apeluje do wszystkich organizatorów imprez w województwie, aby powstrzymali się od ich organizowania 24 kwietnia. Taki krok ma być znakiem żałoby po zmarłych górnikach w tragicznym wypadku, do jakiego doszło 20 kwietnia br. w kopalni węgla kamiennego "Pniówek" w gminie Pawłowice.

Wojewoda proponuje również wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem opuszczenie w tym dniu flag państwowych do połowy masztu.

Przypomnijmy, że w wyniku dwóch wybuchów metanu w kopalni Pniówek zmarło 5 górników, a 7 kolejnych wciąż jest poszukiwanych. Niestety ze względu na zbyt duże stężenie gazów pod ziemią, zagrożony teren kopalni został odizolowany, a akcja ratunkowa wstrzymana.

czytaj więcej:

08 A82789 869 C 4 FC8 9 A60 DE51417 A5 A7 B

Knurowianka prosi o pomoc. Tylko operacja da...

31 BC006 C 64 DA 4459 9 FF6 27 B636583 DBE

Knurów. Księża zapraszają na różaniec o pokój...

UM knurów Urząd Miasta Knurów

Knurów. Urząd Miasta szuka pracownika. Sprawdź,...

Byt woda kran

Knurów. PWiK informuje o planowanym wyłączeniu...

knurów

Weekend w Knurowie. Gdzie iść? Co robić? Jak...

Byt znicz

Kamil osierocił córkę. Jego pogrzeb odbędzie...

Podwyżki knurów

Prezydent szykuje kolejne podwyżki! - grzmi...