Żenujące zachowanie kobiety. Widząc potrącenie 18-letniej dziewczyny odwróciła się i odbiegła z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy

Wczoraj, czyli 24 sierpnia na terenie Gliwic doszło do potrącenia młodej dziewczyny. Jak informuje KMP Gliwice - groźnie wyglądające zdarzenia zakończyło się niegroźnie i bez obrażeń dla 18-letniej pieszej, która przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że może bezpiecznie przejść.

5845 C5 B6 3 EA4 405 B A9 EF 47567 AACC825

Dzień po zdarzeniu internet obiega materiał wideo opublikowany, ku przestrodze przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach. Jak zauważył jeden z czytelników - kobieta idąca w stronę przejścia dla pieszych zauważając moment potrącenia odwróciła się uciekając z miejsca zdarzenia bez udzielenia pierwszej pomocy.

Pani z pieskiem" wzorowy obywatel" oby kiedyś taka sytuacja jej się nie przydarzyła i ktoś obróci się napięcie i ucieknie. Świat zmierza w złym kierunku - czytamy w komentarzach

Co grozi za nieudzielenie pierwszej pomocy?

Kobieta, która widząc moment potrącenia odwróciła się i oddaliła się z miejsca zdarzenia mogłaby odpowiadać przed sądem za złamanie art. 162, który definiuje nieudzielenie pomocy w niebezpieczeństwie.

NIEUDZIELENIE POMOCY W NIEBEZPIECZEŃSTWIE (ART. 162)

Art. 162

§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu albo w warunkach, w których możliwa jest niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby do tego powołanej.

Co myślicie o zachowaniu tej kobiety