Zespół Arena Operator z nagrodą w kategorii Turystyka i Rekreacja konkursu "Marka-Śląskie". Gala RIPH za nami

W Arenie Gliwice odbyła się XXIX Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, podczas której rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu ,,Marka-Śląskie". Podczas wydarzenia wręczono nagrody wyróżniającym się osobistościom firmom i instytucjom, które aktywnie tworzą gospodarkę rynkową i wspierają jej rozwój. Wśród gości wydarzenia znalazł się m.in. prof. Marek Gzik oraz prof. Jerzy Buzek.

Kolejna gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej za nami

W sobotę, 2 września odbyła się XXIX Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. W jej ramach po raz XIV wręczono nagrody konkursu "Marka-Śląskie". Podczas gali pojawili się m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa - prof. Marek Gzik czy były przewodniczący Parlamentu Europejskiego - prof. Jerzy Buzek.

Celem konkursu jest promowanie najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji, samorządów oraz przedsięwzięć, które swój sukces osiągnęły nie tylko dzięki dobrej koniunkturze i ciężkiej pracy, ale także w oparciu o aktywne tworzenie gospodarki rynkowej i wspieranie jej rozwoju.

Nagrody przyznawano w dwunastu kategoriach. Jak powiedział Prezydent Izby Wiktor Pawlik, polscy przedsiębiorcy, szczególnie mali i średni muszą się borykać z wieloma przeciwnościami.

- Wskaźniki, które dzisiaj podajemy za pierwsze półrocze - ponad 100 tysięcy firm, małych i średnich głównie, zakończyło swoją działalność lub ją zawiesiło. Nie napawa optymizmem i prawdopodobnie ten koniec roku 2023 będziemy się mierzyć z problemami - podkreślił Pawlik podczas gali.

Nagrodę ,,Super Marka-Śląskie" otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

W tym roku Nagrodę ,,Marka-Śląskie" otrzymały między innymi: Huta Łabędy, Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych, Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej, Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów w Gliwicach oraz czasopismo Europerspektywy.

Oprócz nagród ,,Marka-Śląskie", kapituła przyznała nagrodę ,,Super Marka-Śląskie", co do tej pory zdarzyło się zaledwie kilka razy. Gratyfikacja przyznana została Zespołowi Pieśni i Tańca "Śląsk" (które w tym roku obchodzi swój 70. urodziny), a nagrodę odebrał dyrektor zespołu - Zbigniew Cierniak.

Natomiast z Gliwic nagrodzona została firma Arena Operator. - Mamy to! Zespół Arena Operator otrzymał nagrodę w kategorii Turystyka i Rekreacja konkursu Marka Śląskie na Gali Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, która została złożona na ręce Marcina Gawrona, wiceprezesa zarządu oraz Konrada Kozioła, dyrektora działu sprzedaży i marketingu - poinformowała Arena Gliwice.

Konkurs był współorganizowany przez Marszałka Województwa Śląskiego, Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach i Miasto Gliwice. W konkursie nagrodzono osoby, których spektakularne i efektowne działania spotykają się z uznaniem społeczeństwa oraz firmy i inne podmioty, które działając na terenie Śląska, mają wybitne osiągnięcia w biznesie, kulturze, nauce, gospodarce, działalności społecznej lub sporcie.

Arena Gliwice

Może Cię zainteresować:

Arena Gliwice zmieniła nazwę. Wkrótce ma stać się bardziej ekologiczna. Kto jest nowym sponsorem?

Autor: Patryk Osadnik

06/07/2023