Złote medale szermierzy Piasta Gliwice na Mistrzostwach Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn przyniosły znakomite sukcesy dla szermierzy z Piasta Gliwice, którzy zdobyli aż trzy z czterech możliwych złotych medali. Oprócz tego, gliwiczanie wywalczyli także jeden srebrny i jeden brązowy medal, co stanowi imponujący dorobek. Gratulacje!

Fot. piast.gliwice.pl
Fot. piast.gliwice.pl

Zawody odbyły się pod koniec stycznia w Śremie, gdzie 23 zawodników i zawodniczek reprezentowało barwy Piasta pod czujnym okiem swoich trenerów.

W turnieju indywidualnym gliwiczanie już pokazali klasę, zdobywając trzy medale. Największą niespodziankę sprawił Mikołaj Wesołowski, podopieczny Macieja Chudzikiewicza, który sięgnął po swój pierwszy w karierze indywidualny tytuł mistrza Polski Juniorów. Na podium stanęły także Oliwia Janeczek i Magda Ratyna, podopieczne trenera Piotra Markowicza, zajmując odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Jednak to w turnieju drużynowym Piast okazał się niepokonany, zdobywając złoto zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W składzie pierwszej drużyny kobiet znaleźli się Oliwia Janeczek, Emilia Korkus, Paulina Ostrowska i Magda Ratyna, podczas gdy męska drużyna Piasta triumfowała w składzie: Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski.

- Na każdy turniej jedziemy z zamiarem osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale przyznam, że jesteśmy wręcz zszokowani liczbą złotych medali. Nie przypominam sobie, żeby na jednych mistrzostwach Polski Juniorów jakikolwiek klub w Polsce zdobył aż trzy złote medale, a naprawdę niewiele zabrakło, abyśmy mieli komplet - powiedział, Maciej Chudzkiewicz, fechtmistrz Piasta Gliwice, komentując osiągnięcia swojej drużyny.