Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Centrum Przesiadkowe rozpoczęło działalność

Zgodnie z zapowiedzią Centrum Przesiadkowe ruszyło 3 grudnia. Od tego dnia zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy, który objął zmiany w funkcjonowaniu 50 linii kursujących. Centrum połączyło transport koleją z systemem stacji autobusów miejskich i regionalnych.

W sobotę, 3 grudnia Centrum Przesiadkowe po 27 miesiącach budowy rozpoczęło swoją działalność. W związku z tym nastąpiła zmiana rozkładu jazdy, która objęła 50 linii autobusowych na terenie 21 gmin.

Od 3 grudnia podróżujący mają do dyspozycji 12 stanowisk ZTM obsługujących ponad 40 linii autobusowych. Przesiadanie się między pojazdami transportu zbiorowego ułatwia podziemny tunel i winda, które dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rowerzystów i pieszych.

Natomiast od 5 grudnia na parterze budynku głównego CP działa przeniesiony z placu Piastów Punkt Obsługi Pasażera ZTM, z tymczasowym numerem tel. 506-290-297. Informacji o docelowych godzinach jego funkcjonowania należy szukać tutaj.

Informatorzy terenowi pomogą przy zmianach w nowym rozkładzie jazdy

Informatorzy terenowi mają za zadanie wskazać podróżującym drogę do wybranych przystanków. Pracownicy mają przy sobie mapki z informacjami o najważniejszych zmianach w rozkładzie jazdy.

Mają oni pomagać pasażerom w przesiadkach i podpowiadać, jakie są zmiany. Przy tej okazji zwiększyliśmy też obsadę na infolinii, by każdy mógł się szybko dodzwonić – informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Rzecznik dodaje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zwracać się do ZTM oficjalną drogą mailową (na adres kancelaria@metropoliaztm.pl) albo telefoniczną. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. W najbliższym czasie mogą zostać wprowadzone kolejne zmiany.

Ograniczenie ruchu pojazdów osobowych

Poruszając się w okolicy CP należy pamiętać, że zmotoryzowani nie mogą poruszać się po całym kompleksie. Kierowcy mogą dotrzeć do chwilowych postojów kiss&ride m.in. od strony ul. Warszawskiej – przez ul. Składową lub wybrać alternatywny wjazd przedłużeniem ul. Toszeckiej.

Od strony wschodniej kierowcy wjadą i wyjadą z terenu CP ul. Tarnogórską, gdzie wybudowana została sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejski w Gliwicach apeluje o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i poruszanie się zgodnie z nową organizacją ruchu.