10 września otwarcie Nowego Centrum Gliwic. Zamknięty będzie parking nad tunelem DTŚ

Uwaga kierowcy, w ten weekend nie będzie możliwości pozostawienia samochodu na parkingu nad tunelem Drogowej Trasy Średnicowej (ul. Zwycięstwa). W związku z otwarciem Nowego Centrum Gliwic w miejscu tym stanie scena. Parkujący tam kierowcy muszą zabrać swoje samochody w piątek (8 września) najpóźniej do końca dnia.

fot. R. Neumann From the Sky / UM w Gliwicach)
Gliwice Panorama

W najbliższą niedzielę (10 września) odbędzie się uroczyste otwarcie Nowego Centrum Gliwic. Muzyczną oprawę dla tej imprezy zapewnią zespoły Feel oraz Baranovski. Wystąpią one na scenie, która stanie na parkingu nad DTS-ką (ul. Zwycięstwa).

To zaś oznacza, że parking ów zostanie czasowo wyłączony z użytku. Dokładnie zaś od godziny 17 w piątek (8 września) do godz. 5 w poniedziałek (11 września).

Dlatego też gliwicki ratusz apeluje do wszystkich parkujących w tym miejscu kierowców o zabranie swoich samochodów najpóźniej do końca dnia w piątek. Jak podano parking zastępczy przy ul. Armii Krajowej (za „Ikarem”) zostanie udostępniony bezpłatnie od 8 września od godz. 18 do 10 września do godz. 24.

W ramach otwarcia Nowego Centrum Gliwic przewidziano także inne, poza koncertem zespołów Feel oraz Baranovski, atrakcje. I tak:


- od godz. 15 do 18.30 na Skwerze Europejskim usłyszeć będzie można największe przeboje Starego Kontynentu w wykonaniu młodych wokalistek z musicalu „Kongo” Teatru Capitol w Warszawie,. W programie ponadto „taneczne animacje” w europejskich klimatach (m.in. belgijka, hiszpanka, polka, grecka zorba), konkursy wiedzy o Europie, food trucki oraz fotobudka 360 stopni.

- od godz. 15 do 19 na placu przed dworcem PKP odbywać się będą warsztaty, gry i zabawy dla dzieci z motywem kolejowym i podróżniczym, zaś w kompleksie biurowców przy ul. Piwnej – Bistro Huta Smaku gra terenowa „Spotkajmy się w Nowym Centrum Gliwic. W tych samych godzinach z Placu Piastów będzie można się wybrać kolejką turystyczną lub meleksem na przejażdżkę po Nowym Centrum Gliwic (odjazdy co pół godziny), natomiast na 8. piętrze BIPROHUTU – Stacji Gliwice, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9 odbywać się będą otwarte warsztaty z rysunku i malarstwa pejzażowego. Ponadto zaprezentowana zostanie wielkoformatowa kompozycja malarska przedstawiająca wybrane motywy Gliwic oraz wystawa prac uczniów „Obszary malarstwa: Tresna – Gliwice 2023”.


Udostępnienie dla ruchu kołowego odcinków ulic Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego nastąpić ma o godz. 19 (pół godziny wcześniej zaplanowano oficjalne otwarcie Nowego Centrum Gliwic).

Gliwice Starówka

Może Cię zainteresować:

Ubędzie miejsc parkingowych na gliwickiej starówce. Nowe zasady w Strefie Ograniczonej Dostępności

Autor: Michał Wroński

15/06/2023

Gliwice Rynek widziany z góry

Może Cię zainteresować:

W śródmieściu Gliwic alkoholu nocą już w sklepie nie kupisz

Autor: Michał Wroński

14/07/2023