Bratobójstwo w Gliwicach. Pijany 53-latek zabił brata nożem kuchennym

Trzech mężczyzn w jednym z mieszkań w Gliwicach spożywało alkohol. W pewnym momencie doszło do sprzeczki, a 53-latek zabił nożem kuchennym swojego dwa lata młodszego brata.

KMP Gliwice
Zatrzymany

W jednym z mieszkań w Gliwicach trzech mężczyzn spożywało alkohol w nocy z 12 na 13 stycznia. Dwaj z nich byli braćmi i to pomiędzy nimi w pewnym momencie doszło do sprzeczki. 53-latek chwycił wówczas za nóż kuchenny i ugodził nim w brzuch swojego dwa lata młodszego brata.

- W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Sprawca ukrył narzędzie zbrodni i powiadomił mundurowych - informuje biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. - Mężczyzna po zatrzymaniu przez śledczych miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu - dodaje.

53-latek w momencie zatrzymania był kompletnie pijany. Nie potrafił nawet utrzymać się na nogach. Został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo brata resztę życia może spędzić w więzieniu.

Z kolei trzech z mężczyzn, który znajdował się w mieszkaniu, odpowie za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu, co jest zagrożone karą trzech lat pozbawienia wolności.

ZTM Gliwice

Może Cię zainteresować:

Odnowiony przystanek na placu Piastów jest już obsługiwany przez 18 linii. Zarząd Transportu Metropolitalnego: Zmiany w kursowaniu linii 232 i M105

Autor: Redakcja

19/01/2023

Agregaty pojechały do Lwowa

Może Cię zainteresować:

Gliwice pomagają Ukrainie. Agregaty prądotwórcze są już we Lwowie, będą zasilać tamtejszą Politechnikę

Autor: Redakcja

18/01/2023