Dni Knurowa 2023. Znamy pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznym wydarzeniu

Centrum Kultury w Knurowie zdradziło, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Knurowa. Spekulacji w tym temacie było wiele. Nieoficjalnie mówiło się, że podczas wydarzenia wystąpi sanah. Ostatecznie CK ogłosiło, że w Knurowie wystąpi czterech czołowych artystów na polskiej scenie muzycznej.

Dni Knurowa 2023 lista artystów

Dni Knurowa 2023 - lista artystów

Tegoroczne urodziny miasta odbędą się 24 i 25 czerwca w Parku przy ulicy Ogana. By dopasować się do każdego gustu muzycznego Centrum Kultury w Knurowie badało muzyczny rynek i przyglądało się jego notowaniom. Ostatecznie, podczas Dni Knurowa w sobotę odbędą się koncerty muzyki reggae i klubowej, natomiast muzyka pop zdominuje scenę w niedzielę, 25 czerwca. Oto aktualny repertuar:

24 czerwca:

  • Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół TABU - koncertowi wyjadacze ze Śląska, których znakiem rozpoznawczym są energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i sceniczna charyzma. Swoje 20-lecie zespół zamierza uczcić wydaniem szóstego albumu. Możliwe więc, że knurowska publiczność usłyszy także premierowe piosenki,
  • Drugi w kolejność będzie C-Bool - DJ i producent muzyczny, którego taneczne hity królują na listach przebojów i radiowych antenach. Większość z nich uzyskała status diamentowej płyty. Przeboje cieszą się ogromną popularnością także w internecie,

25 czerwca:

  • Niedzielne wydarzenie rozpocznie się od koncertu Viki Gabor - zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji. Mimo młodego wieku ma już na koncie dwa studyjne albumy i kilka przebojów. Jednym z nich jest „Ramię w ramię”, który śpiewa w duecie z Kayah,
  • Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Kayah – laureatka festiwali w Opolu i Sopocie, zdobywczyni Fryderyków oraz złotych, platynowych i diamentowych płyt. W dorobku ma 13 albumów studyjnych i wiele przebojów. Wystarczy wspomnieć „Fleciki”, „Supermenkę”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij”, „Testosteron”, „Za późno”, „Po co” czy „Ramię w ramię”.

Dyrektor wyjaśnia wybór tegorocznej lokalizacji

Wydarzenie, tak jak w roku 2022, odbędzie się w parku przy ul. Ogana. Mariusz Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury w Knurowie wyjaśnia, że ubiegłoroczne urodziny miasta pokazały, że publiczność bez problemu zmieściła się przed sceną. - Ujęcia z dronu pokazały nam, że wciąż jeszcze było sporo miejsca – podkreśla Kowalczyk.

Dodatkowo za organizacją urodzin miasta przy ul. Ogana mają przemawiać względy logistyczne. Dyrektor CK zaznacza, że teren jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, ponadto obejmuje go miejski monitoring. Ma też odpowiednie zaplecze i niezbędne zasilanie z transformatora. Centrum Kultury wyciągnęło wnioski po ubiegłorocznym ArtFeście. Jedna z imprez musiała zostać zakończona z powodu skarg mieszkańców.

- Zniwelujemy hałas – zapewnia dyrektor Kowalczyk. – Wszystkie zespoły będą miały odsłuchy douszne, co spowoduje, że na samej scenie będzie cicho. ArtFest odbędzie się dwa tygodnie wcześniej (8-11 czerwca), a nie – jak przed rokiem - w tygodniu poprzedzającym Dni Knurowa.

Źródło: Przegląd Lokalny

71926 AC7 C6 D6 4 B75 AE94 BEFB232 E35 DD

Może Cię zainteresować:

Sanah na Dniach Knurowa 2023?

Autor: Dominik Borczyk

24/10/2022