Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach odbędzie się w sobotę 10 czerwca

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach serdecznie organizuje w sobotę 10 czerwca 2023 r. Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii. Tym razem będzie on poświęcony radioterapii nieonkologicznej, w której gliwicki ośrodek również się specjalizuje.

Materiały prasowe
Zaklad radioterapii gliwice

W sobotę 10 czerwca 2023 r. odbędzie się Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii, tym razem poświęcony chorobom nieonkologicznym.

- Radioterapia jest zwykle kojarzona z nowotworami złośliwymi, tymczasem jest to również skuteczna metoda leczenia nieonkologicznych chorób przewlekłych, którym bardzo często towarzyszy stan zapalny oraz bóle związane z mikrourazami czy przeciążeniem kończyny bądź stawów – mówi dr hab. n. med. Dorota Gabryś, prof. NIO-PIB, radioterapeutka z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, przewodnicząca Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

W programie spotkania, które odbędzie się sobotę, 10 czerwca, w godz. 11.00-14.00 w Zakładzie Radioterapii (budynek kliniczny przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15, Gliwice), znajdzie się m.in. wykład na temat leczenia promieniami schorzeń nienowotworowych, w tym m.in.:

  • ostrogi piętowej;
  • zapalenia ścięgna Achillesa;
  • zespołu bolesnego barku;
  • łokcia tenisisty i golfisty;
  • zwyrodnienia stawu kolanowego;
  • choroby Dupuytrena;
  • choroby Ledderhose’a.

W trakcie Dnia Otwartego Zakładu Radioterapii będzie można skorzystać z konsultacji lekarza i pielęgniarki oraz poznać, krok po kroku, etapy przygotowania do radioterapii. Będzie to również doskonała okazja, aby zobaczyć nowoczesne aparaty terapeutyczne, którymi dysponuje Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach, odwiedzić modelarnię i Zakład Planowania Leczenia, zapoznać się z kryteriami kwalifikacji do leczenia i jego skutecznością oraz porozmawiać o ryzyku skutków ubocznych.

Kamilek z Częstochowy zmarł w GCZD w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Nie żyje 8-letni Kamilek. Chłopiec zmarł w Katowicach. Wcześniej był przez wiele tygodni katowany przez ojczyma

Autor: Arkadiusz Nauka

08/05/2023

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Chorzowski szpital "pilnie szuka", choć ofert pracy nie udostępnił. Onkologii dziecięcej grozi zawieszenie

Autor: Patryk Osadnik

24/05/2023

Katarzyna Dacyszyn

Może Cię zainteresować:

Ponad 80 procent twarzy Katarzyny Dacyszyn było poparzone. Walkę o jej życie podjęli śląscy lekarze

Autor: Martyna Urban

02/04/2023