Gliwice. Obcokrajowcy oszukali starszą kobietę sposobem na "lekarza". Policja publikuje ich wizerunek

W gliwickiej dzielnicy Sikornik doszło do wyłudzenia pieniędzy. Dwóch sprawców działających pod legendą "lekarza specjalisty" wprowadzili w błąd starszą kobietę, co do rzekomej choroby córki, która miała zagrażać jej zdrowiu. Mężczyźni wyłudzili 15 tysięcy złotych. Policja publikuje ich wizerunki.

Wyłudzenie w gliwickiej dzielnicy Sikornik

Do opisanej sytuacji doszło 31 maja 2023 roku. W dzielnicy Sikornik sprawcy działający sposobem na "lekarza specjalistę" wprowadzili w błąd pokrzywdzoną, odnośnie rzekomej choroby córki, która miała zagrażać jej zdrowiu, a następnie nakłonili starszą kobietę do wydania dużej kwoty pieniędzy.

Oszuści wyłudzili od kobiety 15 tysięcy zł. Podejrzany/odbierający pieniądze, którego wytypowano w trakcie dochodzenia to mężczyzna w wieku 25-35 lat, wysoki, średniej budowy ciała, posiadający ciemny zarost (krótka broda i wąs), prawdopodobnie narodowości romskiej. 31 maja ubrany był w ciemną czapkę z daszkiem z biało czerwonym emblematem z przodu, biały T-shirt z czarnym nadrukiem na klatce piersiowej, ciemne spodnie typu jeans oraz ciemne obuwie sportowe. Dodatkowo mężczyzna trzymał w ręku czarną teczkę/ torbę na laptopa.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące podejrzanego proszone są o kontakt pod nr tel. 47 85 92 318 (w godz. 8.00-15.00) lub najbliższą jednostką Policji. Informacje można przesyłać także za pośrednictwem skrzynki „powiadom nas”.

Policja

Może Cię zainteresować:

Szajka oszustów internetowych rozbita przez policję. Siedem osób usłyszało ponad 100 zarzutów

Autor: Redakcja

12/04/2023