Górnicy z Knurowa jadą do Warszawy. Będą manifestować m.in pod Ambasadą Rosji.

Członkowie NSZZ „Solidarność” z KWK Knurów-Szczygłowice zadeklarowali udział w czwartkowej manifestacji, która odbędzie się w Warszawie.

Dominik Borczyk
Solidarność Knurów

W najbliższy czwartek, 17 listopada br. w Warszawie odbędzie się manifestacja organizowana przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”. Jest to pokłosie braku porozumienia z rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Nie szykujemy protestu przeciwko rządowi, ale na rzecz realizacji naszych postulatów – powiedział szef Solidarności Piotr Duda.

Zdaniem związku zawodowego, propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji postulatów w zakresie przeciwdziałania wzrostowi cen energii, przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu polskiego społeczeństwa, groźbie upadłości firm energochłonnych oraz nie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom znaczących podwyżek dla pracowników zatrudnionych w szeroko pojętej sferze finansów publicznych

Solidarność będzie protestować w Warszawie. Na ulicach pojawią się związkowcy z całej Polski

Czwartkowa manifestacja rozpocznie się przed siedzibą Komisji Europejskiej. Związkowcy z Knurowa wyjaśniają, że jednym z postulatów Solidarności jest zawieszenie ETS, czyli Europejskiego Systemu Handlu Emisjami. Ponadto protestujący będą żądać systemowego powstrzymania wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników, zapewnienia godziwego wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych oraz przyjęcia ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.

- „Solidarność” jak zawsze jest otwarta na rzeczowy dialog, jednak bez zmiany stanowiska rządu wobec kluczowych postulatów porozumienie nie będzie możliwe - informuje Komisja Krajowa „S”.

Górnicy z Knurowa pojadą do Warszawy na manifestację „Solidarności”

Członkowie NSZZ „Solidarność” KWK „Knurów-Szczygłowice” zadeklarowali udział w manifestacji. Kilkudziesięciu górników i pracowników zakładu górniczego KWK Knurów-Szczygłowice wyruszy w podróż na protest do Warszawy.

czytaj więcej:

Józef Kruczek nowym członkiem zarządu Powiatu Gliwickiego

Józef Kruczek został wybrany na Członka Zarządu...

Mateusz Morawiecki

Gmina Knurów otrzyma miliony złotych od rządu PiS

Powiat Gliwicki

Dawid Rams był przeciwko decyzji o...

Powiat Gliwicki

Zarząd Powiatu Gliwickiego straci stanowiska?

4088 A8 F3 8093 4 A16 8 AFF 4 E3 D6 EDB778 F

Miasto zburzy zabytkowy familok przy ul. Dworcowej

Inicjatywa dla Knurowa

Radni z Inicjatywy dla Knurowa z wizytacją na...

Paweł Rostkowski Knurów

Paweł Rostkowski został radnym Młodzieżowego...