Groźne zdarzenie z udziałem czterech pojazdów na DK88. Strażacy uwolnili pasażerkę samochodu za pomocą sprzętu

W okolicy zjazdu na autostradę A1 doszło do groźnej kolizji. Samochód marki Toyota uderzył w przód przejeżdżającego obok dostawczego renaulta, a ten zepchnięty na przeciwległy pas, zderzył się czołowo ze skodą superb. Dodatkowo na oderwane z pojazdu dostawczego koło najechał ford mondeo.

Do zdarzenia doszło w środę, 12 stycznia w godzinach porannych. Na Drodze Krajowej nr 88 w okolicy zjazdu na autostradę A1. Zdarzenie rozpoczęło się od kolizji toyoty z samochodem dostawczym renault.

- Francuski samochód został zepchnięty na przeciwległy pas, gdzie czołowo zderzył się ze skodą superb, niemającą już szans na manewr obronny - wyjaśnia gliwicka policja. - Skoda wypadła z jezdni i wpadła do przydrożnego rowu, gdzie dachowała, dodatkowo na oderwane z pojazdu dostawczego koło najechał ford mondeo - dodają policjanci.

Cztery osoby wymagały udzielenia pomocy medycznej

Łącznie udzielono pomocy czterem osobom, w tym kobiecie, którą, za pomocą sprzętu hydraulicznego, uwalniali z pojazdu strażacy. Żaden z uczestników kolizji nie doznał poważnych obrażeń. Sprawa zakończyła się wysokim mandatem karnym dla kobiety kierującej toyotą.

Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach na wysokości ul. Szymanowskiego, a policja kierowali na wyznaczone objazdy.

Wypadek  Gliwive

Może Cię zainteresować:

Dwa śmiertelne wypadki w powiecie gliwickim. Wskutek obrażeń zginęły dwie kobiety

Autor: Martyna Urban

28/11/2022