Hałda przy Pszczyńskiej ma zostać zabezpieczona. Osuwa się przy każdej ulewie

Hałda przy ulicy Pszczyńskiej przy każdej większej ulewie osuwa się na jezdnię i tamuje ruch w okolicy skrzyżowania z Panewnicką. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał nakaz firmie eksploatującej hałdę na przeprowadzenie prac związanych z zabezpieczeniem terenu.

Hałda pszczyńska Gliwice

Feralna hałda przy ulicy Pszczyńskiej już nie będzie sprawiać problemów mieszkańcom i kierowcom? Jak informuje Miejski Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, do końca tego roku, firma eksploatująca obecnie hałdę przy ul. Pszczyńskiej, gdzie kilkukrotnie dochodziło do jej osuwisk, otrzymała z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Gliwice nakaz - w postaci decyzji administracyjnej - na przeprowadzenie prac związanych z zabezpieczeniem terenu.

- Decyzja, została wydana po zgłoszeniach przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach faktu o osunięciach skarpy – hałdy pokopalnianej, na pas drogowy ulicy Pszczyńskiej, stwarzając w ten sposób bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym, pieszym oraz blokadami drogi na wiele godzin. Użytkownik hałdy został wezwany i zobowiązany do realizacji szeregu prac, które wyeliminują zagrożenie związane z osuwiskami skarpy. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wskazał termin wykonania prac do 31 grudnia bieżącego roku - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Czy to oznacza koniec problemów z hałdą, która osuwała się na jezdnię przy każdej nieco większej ulewie?

Ulica Zwycięstwa Gliwice

Może Cię zainteresować:

Ulica Zwycięstwa po nowemu. Mieszkańcy Gliwic wskazali, co powinno się tu zmienić

Autor: Redakcja

24/11/2022