Ksiądz zginął w pożarze probostwa w parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach

W sobotę 21 października 2023 roku doszło do pożaru budynku parafii św. Mikołaja w Kozłowie (gmina Sośnicowice, powiat gliwicki. Zginęła w nim jedna osoba. Prawdopodobnie to miejscowy ksiądz Andrzej Wandzel. Kuria Diecezjalna w Gliwicach wydała w tej sprawie komunikat.

W sobotę 21 października 2023 r., w godzinach porannych, doszło do pożaru na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie (wieś w gminie Sośnicowice w powiecie gliwickim).

Pożar na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie koło Gliwic

O godz. 7:05 tego dnia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach przyjął zgłoszenie o pożarze budynku.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono rozwinięty pożar na parterze w budynku dwukondygnacyjnym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych - relacjonują akcję gliwiccy strażacy.

Ogień pochłonął znaczną cześć budynku, w którym znajdowała się prawdopodobnie jedna osoba. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilka jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - konkretnie 7 zastępów straży pożarnej, 23 strażaków.

W pożarze zginął prawdopodobnie ksiądz Andrzej Wandzel

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki, których nie dało się zidentyfikować. Ich tożsamość będzie badana w laboratorium medycyny sądowej.

"Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi w tym przypadku o księdza Andrzeja Wandzla, administratora parafii w Kozłowie" - pisze w oświadczeniu Kuria Diecezjalna w Gliwicach.

Biskup Gliwicki po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie udał się osobiście do Kozłowa, aby zapoznać się z sytuacją na miejscu.

"Pasterz Diecezji Gliwickiej wyraża swoją wdzięczność wszystkim strażakom, którzy z wielkim wysiłkiem i poświęceniem przystąpili do akcji gaszenia pożaru, policji oraz służbom ratowniczym, które brały udział w akcji. Ponadto Biskup Gliwicki łączy się duchowo z wiernymi parafii św. Mikołaja w Kozłowie, poleca ich Bożej Opatrzności i prosi wszystkich diecezjan o modlitwę w ich intencji" - czytamy w oświadczeniu gliwickiej Kurii Diecezjalnej.
Policja gliwice

Może Cię zainteresować:

15 butli z gazem wypadło z ciężarówki na DK88 w Gliwicach. Samochody osobowe wylądowały w rowie

Autor: Katarzyna Pachelska

21/10/2023

Zabojstwo knurow 01

Może Cię zainteresować:

Zabójstwo w Knurowie Szczygłowicach. 32-latek zginął od śmiertelnych ciosów nożem

Autor: Katarzyna Pachelska

09/10/2023