Na gliwickim dworcu nastolatkowie zaatakowali nożem ochroniarzy. Dwóch rannych mężczyzn trafiło do szpitala

Na gliwickiej stacji kolejowej pracownik ochrony dworca został zaatakowany przez trzech nastolatków. Mężczyzna trafił do szpitala, a napastnicy zostali zatrzymani.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w środę, 11 stycznia. Posterunek Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał zgłoszenie o ataku na pracownika firmy ochraniającej dworzec. – Pracownik ochrony dworca kolejowego w Gliwicach powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony, podczas wykonywania obowiązków służbowych, zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków, którzy zakłócali ład i porządek publiczny na ochranianym obiekcie. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy z posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach. Powiadomiono również Komendę Miejską Policji w Gliwicach – informuje Straż Ochrony Kolei.

Na miejscu okazało się, że rannemu pracownikowi ochrony pomocy udzielało już pogotowie, po czym mężczyzna został przewieziony na oddział ratunkowy Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach. Jak się okazało, został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha. Drugi z pracowników ochrony dworca opisał mundurowym sprawców. Jeden z podejrzanych został zatrzymany; okazało się, że 16-latek jest poszukiwany przez policję, ponieważ samowolnie opuścił placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Siewierzu. Dodajmy, że również drugim z pracowników ochrony, po tym, jak zasłabł, zajęli się ratownicy. Okazało się, że miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej. Mężczyzna trafił do szpitala.

Tymczasem 16-latek został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach. Policjanci zatrzymali także dwóch innych nieletnich napastników. Młodym przestępcom zostaną przedstawione zarzuty narażenia pracowników ochrony na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wypadek Gliwice

Może Cię zainteresować:

Groźne zdarzenie z udziałem czterech pojazdów na DK88. Strażacy uwolnili pasażerkę samochodu za pomocą sprzętu

Autor: Redakcja

12/01/2023

Dworzec PKP w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

W trakcie prac przed dworcem PKP odkryto nieznany obiekt. Oględziny przeprowadził archeolog

Autor: Martyna Urban

05/01/2023