Na parkingu przy A1 w Knurowie złoczyńca napadł na człowieka z nożem i ukradł mu samochód. W pogoń ruszyła policja

To były sceny jak z filmu akcji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za przestępcą, który na parkingu przy A1 w Knurowie sterroryzował nożem bogu ducha winnego kierowcę i ukradł mu samochód, ruszył policyjny pościg. Złoczyńca gnał na złamanie karku przez miejscowości powiatu mikołowskiego.

We wtorek 8 sierpnia 2023 r. po godzinie 14 na parkingu MOP-u w Knurowie przy autostradzie A1 doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Grożąc nożem, ukradł samochód na MOP Knurów

Do kierowcy, który wyszedł z samochodu wyrzucić śmieci, podszedł nieznany mu młody mężczyzna. Najpierw poprosił o skontaktowanie się z jego rodziną, która rzekomo miała go zostawić. Gdy pomocny kierujący poinformował go, że numer, który mu podał, jest niedostępny, ten wyciągnął z kieszeni nóż motylkowy i skierował go w stronę 35-latka.

Następnie napastnik ukradł osobową kię mężczyzny i odjechał nią w kierunku Częstochowy. Pozostawiony na MOP-ie obrabowany mężczyzna o zdarzeniu szybko powiadomił telefonicznie policję.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole policji z pobliskich komisariatów oraz gliwickiej komendy. Do działań dołączyli dyżurni policji z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz pobliskich jednostek. Dzięki koordynacji działań pomiędzy wszystkimi jednostkami policji graniczącymi z miejscem zdarzenia, jak i będącymi na trasie ucieczki napastnika, szybko ustalono, że uciekający kią sprawca przemieszcza się przez teren powiatu mikołowskiego.

Pościg za złodziejem przez powiat mikołowski

Policjanci wytropili uciekiniera. Pomimo sygnałów do zatrzymania, mężczyzna nadal uciekał. Pościg prowadzony ulicami Gostyni oraz blokady uniemożliwiły mu jednak dalszą ucieczkę. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie domu. Uciekinier usiłował jeszcze zbiec pieszo, ale po kilkunastu metrach policjanci dogonili go i zatrzymali.

Przestępcą okazał się poszukiwany przez organy ścigania 23-letni mieszkaniec Żywca. Mężczyzna ma bogatą przeszłość kryminalną. Odpowiadał między innymi za kradzież z włamaniem, kradzież, przywłaszczenie, rozbój i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Tym razem 23-latek kierował pojazdem pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z uwagi na podejrzenie kierowania po użyciu środków odurzających pobrano mu krew do dalszych badań.

Najbliższe 13 miesięcy mężczyzna spędzi za kratkami, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

Teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i ucieczkę przed policją. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Pobicie

Może Cię zainteresować:

Brutalne pobicie i kradzież w Pyskowicach. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Autor: Redakcja

03/08/2023

Poszukiwany złodziej

Może Cię zainteresować:

Trwają poszukiwania złodzieja z Pyskowic. Policja opublikowała jego wizerunek

Autor: Redakcja

01/08/2023

Oszustwo

Może Cię zainteresować:

52-letni gliwiczanin stracił 100 tysięcy złotych. Oszukano go metodą "na policjanta"

Autor: Katarzyna Pachelska

27/07/2023