Paweł Żak punktuje prezydenta Adama Ramsa. Chodzi o niezgodną z prawem uchwałę

Emocje między byłym kandydatem na urząd prezydenta, a Adamem Ramsem ciągle rosną. Paweł Żak zabrał głos w sprawie kontroli Rachunkowej Izby Obrachunkowej w Katowicach.

31 B38 F86 4 FCB 4603 A4 F3 5 A7 D3 F40 E920

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miasta Knurów znów zawrzało. Paweł Żak odczytał dokument przygotowany przez Rachunkową Izbę Obrachunkową, który pogrąża rządzących naszym miastem.

Żak punktuje Ramsa

Paweł Żak z Inicjatywy dla Knurowa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o kontrowersyjnej uchwale naruszającej prawo, która została uchwalona przez knurowskich samorządowców.

- Na Sesji w dniu 21.09.2022 odczytałem uchwałę Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej unieważniającą uchwały Rady Miasta Knurów dotyczących Regulaminu programu pod nazwą "Słoneczna Gmina", w którym to próbowano wprowadzić kary za tzw nadprodukcję energii elektrycznej uzyskanej z OZE . Zastanawiające jest dlaczego Prezydent Miasta Adam Rams który ma do dyspozycji prawników czy też Kancelarie prawnicze w tej uchwale złamał kilka ustaw, rozumiem że grupa Radnych głosujących "za" mogła o tym stanie prawnym nie wiedzieć, co w moim odczuciu nie do końca ich usprawiedliwia, a głosowanie nad następnymi uchwałami powinno wzmóc ich czujność - informuje Paweł Żak.