Pirat drogowy w Knurowie jechał 120 km. na godz. w terenie zabudowanym

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 15 punktów karnych i 2500 złotych – to „osiągnięcie” zatrzymanego w Knurowie kierowcy, który swoim audi jechał z prędkością 120 km. na godz. w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km. na godzinę.

slaska.policja.gov.pl
Prędkościomierz

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 listopada) przed południem na ulicy Książeckiej w Knurowie. Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierujące audi. Siedzący z kółkiem 30-latek miał „ciężką nogę”. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km. na godzinę kierowany przez niego pojazd pędził z prędkością trzykrotnie wyższą.

Skończyło się na tym, że mężczyzna utracił na trzy miesiące prawo jazdy, a „zarobił” 15 punktów karnych i 2500 złotych mandatu. Funkcjonariusze radzą, by odebranie uprawnień do kierowania potraktować poważnie. Przypominają, że jeżeli osoba, której zatrzymano prawo jazdy, w okresie trzech miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów, to czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się natomiast z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policja gliwice

Może Cię zainteresować:

15 butli z gazem wypadło z ciężarówki na DK88 w Gliwicach. Samochody osobowe wylądowały w rowie

Autor: Katarzyna Pachelska

21/10/2023

Alkomat

Może Cię zainteresować:

W Gierałtowicach pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły. W dodatku miał zakaz prowadzenia

Autor: Michał Wroński

10/09/2023