W Gierałtowicach pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły. W dodatku miał zakaz prowadzenia

Dwójka dzieci w samochodzie i prawie… dwa promile alkoholu w organizmie – to podsumowanie policyjnej kontroli kierowcy w Gierałtowicach. 45-letni kierowca, choć trudno w to uwierzyć, w takim stanie podwoził swoje dzieci do szkoły. Przy okazji okazało się, że niezależnie od stanu nie powinien siadać za kierownica, gdyż posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. Dolnoslaska Policja
Alkomat

Do 30 września policja będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Obejmują one zarówno przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, jak też kontrole w rejonie tych miejsc.

Właśnie przy okazji takiej kontroli w pobliżu jednej ze szkół w Gierałtowicach funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od 45-letniego kierowcy. Mężczyzna akurat odwoził dzieci do szkoły. Jak wykazało przeprowadzone badanie siadł za kierownicą mają prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazie danych, okazało się, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Jak informuje policja za dwa przestępstwa – prowadzenie pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego wyroku, mężczyzna odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze podkreślają, że tego typu sytuacje to skrajność, natomiast znacznie częściej zdarza się jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub przekroczenie prędkości na ulicach przy szkołach, które, zaznaczmy, są równie niebezpieczne pod względem ewentualnych następstw.

Pościg ulicami Gliwic

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg ulicami Gliwic. Kierujący bez uprawnień doprowadził do zdarzenia drogowego

Autor: Redakcja

24/08/2023