Pokazy akrobacji, koncert, seans filmowy, czyli Noc pod skrzydłami w Gliwicach

W tym tygodniu warto skierować swoją uwagę w stronę lotniska. Odbędzie się tam wydarzenie nie tylko dla miłośników techniki. Co ciekawego zapowiedzieli organizatorzy?

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach
Noc pod skrzydlami gliwice

Noc pod skrzydłami 2024

Kto jeszcze nie zwiedzał gliwickiego lotniska, może to w najbliższą sobotę nadrobić. 11 maja szykuje się event pełen atrakcji. Zobaczymy podniebne akrobacje, lot balonem, produkcję filmową związaną z tematyką podbijania przestworzy czy koncert "Siła wiatru". To już trzecia odsłona Nocy!

Plan imprezy

  • 16:00-18:40 - pokazy, prezentacje, spotkania, akrobacje, mistrzowskie przeloty, stoiska informacyjne-promocyjne, możliwość zwiedzania z przewodnikiem Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej
  • 18:00-18:40 - przejazd przez miasto w zabytkowym powodzie i rekonstrukcja pierwszego lotu balonem Polaka
To już tradycja gliwickich "Nocy", że przez miasto przejeżdża zabytkowy powóz z hrabią Janem Potocki, jego białym psem oraz wiernym sługą Turkiem Ibrahimem. Powóz około godziny 18:00 ruszy z okolic Rynku, by około 18:40 dotrzeć na lotnisko, gdzie w niebo wzbije się balon. To inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego Potockiego z 13 maja 1790 roku.
  • 20:00 (hangar) - koncert "Siła wiatru" - Stechek group i Everest Production
Duet składający się z dwóch braci łączy jazz, film music, world music. Muzycy wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl, charakteryzujący się wrażliwością, wirtuozerią i bogatym instrumentarium.
  • seans filmowy "Ikar w Spódnicy"
Małgorzata Margańska jest mistrzynią świata w szybownictwie akrobacyjnym. Swoimi umiejętnościami zaimponowała Idze Cembrzyńskiej, która uczyniła ją bohaterką filmu dokumentalnego.
Gliwice radiostacja

Może Cię zainteresować:

Został miesiąc do Industriady 2024! Co ciekawego będzie się działo w Gliwicach?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2024

Lotnisko politechnika slaska

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Gliwicach poszerza swoje perspektywy

Autor: Redakcja

14/01/2024