Politechnika Śląska organizuje Noc Naukowców. Najwięcej wydarzeń w Gliwicach

W sobotni (7 października) wieczór Politechnika Śląska zaprasza na 18 edycję Nocy Naukowców. To największe popularnonaukowe wydarzenie organizowane przez tą uczelnię na swoich kampusach w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku.

https://www.facebook.com/NocNaukowcowPolitechnikiSlaskiej
Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 1

Noc Naukowców to znakomita okazja, by spotkać się z naukowcami, wysłuchać ich wykładów, odwiedzić przygotowane przez nich stoiska, a także wziąć udział w pokazach, warsztatach i eksperymentach.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in.w jaki sposób naukowcy badają zmiany klimatu, czy z nanorurek można uszyć koszulkę z pomiarem EKG, jak działa grawitacja i magnetyzm ziemski, jak zbudować osiedle na księżycu, jak zapobiec buntowi robotów, czy można zobaczyć dźwięk oraz jak uczyć się chemii we własnej kuchni. W programie wydarzenia znaleźć można także pokaz o intrygującym tytule „Zobacz ducha”. Z myślą o najmłodszych uruchomiona będzie Strefa Bajtla, a w niej m.in. gry planszowe i puzzle, teatrzyk, tańce oraz zabawy.

Tegoroczna edycja Nocy Naukowców odbywa się pod hasłem „Nauka bez granic”. Jak tłumaczą organizatorzy chodzi to, że nauka powinna być dostępna dla wszystkich – niezależnie od wieku, wykształcenia, pochodzenia czy zdrowia. Stąd też podczas imprezy zaprezentowane zostaną projekty naukowe poprawiające jakość życia, wspierające seniorów lub osoby z niepełnosprawnościami. Hasło wydarzenia sygnalizować ma też, że nauka dotyczy nie tylko przestrzeni ziemskiej, ale i kosmosu stąd wiele punktów programu będzie poświęconych m.in. inżynierii kosmicznej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba pobrać wejściówkę ze strony internetowej nocnaukowcow.com.pl. Wejściówkę trzeba później okazać (w formie elektronicznej lub wydruku) w wyznaczonym miejscu przy wejściu do budynku, w którym odbywają się aktywności. Należy też pamiętać, że wejściówka nie uprawnia do udziału w warsztatach - te wymagają odrębnej rejestracji.

Nocy Naukowców rozpocznie się w sobotę (7 października) o godz. 15 i trwać będzie do godz. 22. Najwięcej atrakcji czekać będzie w Centrum Nowych Technologii i Centrum Edukacyjno-Kongresowym w Gliwicach.

Gliwickie Dni Seniora

Może Cię zainteresować:

Gliwickie Dni Seniora potrwają jeszcze do niedzieli. W programie warsztaty, porady ekspertów, aktywność fizyczna i spotkania ze specjalistami

Autor: Redakcja

04/10/2023

Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Politechnika Śląska rozwija zaplecze do kształcenia kadr dla lotnictwa. Uczelnia ma dwa nowe hangary

Autor: Michał Wroński

22/09/2023