Powiat Gliwicki zaprasza na świąteczny jarmark. Wystawcy poszukiwani

Miłośnicy rękodzieła i integracji na świeżym powietrzu mogą już rezerwować sobie ostatni tydzień listopada. W Gliwicach odbędzie się przedświąteczne wydarzenie. Popołudniami będzie można odwiedzić stoiska i wystawców.

Jarmark swiateczny gliwice

Świąteczny jarmark w Gliwicach

Choć mamy dopiero listopad, przygotowania do grudniowych świąt już ruszyły. Powiat Gliwicki zaprasza zainteresowanych wystawców do zgłaszania chęci udziału w jarmarku. Impreza odbędzie się w dniach od 27 listopada do 1 grudnia przed budynkiem starostwa w Gliwicach. Stoiska będą otwarte od godziny 14:00 do 18:00.

Swoje produkty mogą prezentować nieprofesjonalni twórcy indywidualni oraz grupy twórców, kluby seniora, związki i stowarzyszenia emerytów i rencistów, oddziały Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, uniwersytety trzeciego wieku, koła gospodyń wiejskich, domy pomocy społecznej, domy seniora, inne organizacje pozarządowe, lokalni twórcy i rzemieślnicy.

- Przedmiotem kiermaszu mogą być koncerty, występy, pokazy artystyczne itd. (czas maksymalnie do 20 minut); wyroby żywnościowe (organizacja odpowiada za wymogi sanitarne), wyroby artystyczne i użytkowe wykonane dowolną techniką artystyczną (haft, gobeliny, kilimy, ceramika, malarstwo, rzeźba, kowalstwo artystyczne, wycinanki, stroiki, biżuteria itd.), które należy dostarczyć w okresie kiermaszu na własny koszt i zaprezentować w dowolnej formie (mile widziane przystrojenie swojego stoiska) - zapowiadają koordynatorzy wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają stoły, namioty, oświetlenie, dostęp do energii elektrycznej, krzesła. Uczestnicy otrzymają także drobny poczęstunek. Chęć udziału w kiermaszu należ zadeklarować do 20 listopada. Wzór karty uczestnictwa jest dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Szczegółowe informacje można otrzymać dzwoniąc pod numer telefonu: 32 332 66 53.

391609285 849754693816448 1069315106641095402 n

Może Cię zainteresować:

Uszyte na miarę potrzeb podusie pomagają małym pacjentom

Autor: Redakcja

16/10/2023