Rusza nowa inwestycja w Knurowie. Skorzystają z niej piesi oraz rowerzyści

Przy ulicy Rakoniewskiego rozpoczynają się prace. W ich efekcie powstać ma ciąg pieszo-rowerowy. Co jeszcze zmieni się w okolicy?

Nowa infrastruktura dla rowerzystów

Miasto zapowiedziało początek działań przy ulicy Rakoniewskiego. Piesi oraz rowerzyści dostaną opcję poruszania się po nowej trasie. Będzie się ona ciągnąć od zajezdni autobusowej aż po drogę asfaltową w okolicy Osadnika Bagier. Jak podaje prezydent Knurowa, dodatkowo podczas prac powstanie także infrastruktura uzbrajająca całą okolicę pod przyszłą zabudowę mieszkalną i usługową. Całkowity koszt zadania wynosi prawie 19 mln zł. Na ten cel udało się zdobyć dotację ze środków Programu "Polski Ład". Dofinansowanie wynosi 14,25 mln zł. Podczas prac wykonawcy zamierzają przystosować teren pod powstający ciąg komunikacyjny. Przewidują m.in. wycinkę drzew. Odbędą się jednak nasadzenia rekompensacyjne. Nowa roślinność pojawi się w przyszłym roku.

- Nowemu rozwiązaniu komunikacyjnemu w mieście będzie towarzyszyć budowa odcinka drogi łączącej Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną z ul. Rakoniewskiego, na które to zadanie toczy się obecnie postępowanie przetargowe - podał prezydent Knurowa Tomasz Rzepa.
Knurow nowa teznia

Może Cię zainteresować:

Druga tężnia w Knurowie już otwarta. Znajdziemy ją w parku NOT w Szczygłowicach

Autor: Urszula Gołkowska

19/04/2024

Nowe budynki w Technoparku w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Technopark w Gliwicach wzbogaci się o nowe budynki. Mogą się w nich pojawić kolejne firmy

Autor: Redakcja

11/04/2024