Technopark w Gliwicach wzbogaci się o nowe budynki. Mogą się w nich pojawić kolejne firmy

IT HUB GLIWICE - to dzięki niemu na tym terenie pojawi się nowoczesna infrastruktura. Prace mogą ruszyć nawet w tym roku. Jak zaznaczają przedstawiciele centrum, to szansa na rozwój miasta i całego regionu.

Nowe możliwości w gliwickim Technoparku

Przedstawiciele centrum pochwalili się dziś, 11 kwietnia, bardzo dobra wiadomością. Prof. dr hab. inż. Jan Kosmol, Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego "Technopark Gliwice", podpisał umowę na rozbudowę infrastruktury. Projekt "IT HUB GLIWICE" został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027.

Inicjatywa zakłada rozbudowę istniejącej już bazy Parku Naukowo-Technologicznego o dwa nowe budynki, co umożliwi funkcjonowanie kolejnych firm technologicznych oraz świadczenie nowych usług wsparcia. To z kolei przyczyni się do wzrostu poziomu innowacyjności Gliwic i regionu. Budowa pierwszego z dwóch planowanych budynków rozpocznie się już w 2024 roku, a zakończenie inwestycji przewidziane jest na 2028 rok. Łączna powierzchnia pod wynajem dla firm wyniesie około 4000 metrów kwadratowych, a budynki będą zasilane z wykorzystaniem zielonej energii.

Jak stwierdzają przedstawiciele Technoparku, nowa infrastruktura przyczyni się do poprawy otoczenia biznesowego i środowiska konsumenckiego oraz do modernizacji i rozwoju bazy przemysłowej. Powstałe budynki będą wspierać przedsiębiorstwa z branż nowoczesnych technologii, takich jak automatyka, ICT, nowoczesne źródła energii i wyroby medyczne, zgodnie z założeniami "Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030". IT HUB wesprze również dywersyfikację gospodarczą, a także rozwój kwalifikacji zarządu oraz pracowników.

Zarządcy terenu dodają także, iż firmy, które zdecydują się na siedzibę w nowych budynkach, od samego początku będą mogły korzystać z przywilejów pracy w kreatywnym i innowacyjnym środowisku biznesowym. W powyższej galerii wizualizacje planowanych obiektów.

Przebudowa gliwice labedy

Może Cię zainteresować:

Rewolucja drogowo-kolejowa w Łabędach

Autor: Redakcja

21/03/2024

Podstrefa gliwicka KSSE

Może Cię zainteresować:

KSSE uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Polsce

Autor: Redakcja

18/01/2024