Szaleńcza ucieczka skradzionym w Austrii range roverem autostradą A1. Policjanci użyli broni WIDEO

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w czwartek 30 marca 2023 r. przed południem na śląskim odcinku autostrady A1. Dwóch złodziei uciekało przed policją skradzionym w Austrii luksusowym SUV-em. Policjanci musieli użyć broni. Zobacz wideo z akcji.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, z zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego, otrzymali w czwartek 30 marca 2023 r. przed południem informację od funkcjonariuszy Państwowego Biura Śledczego w Austrii, że śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi ma się poruszać skradziony tego dnia nad ranem z terenu Austrii pojazd marki Range Rover.

Uciekali autostradą A1 skradzionym SUV-em

W pościg błyskawicznie ruszyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy w rejonie Blachowni wypatrzyli samochód. Poruszający się nim mężczyźni nie zamierzali się jednak zatrzymywać i zaczęli uciekać przed policjantami. Pościg zakończył się na drodze DK 46, gdzie skradziony SUV wjechał do przydrożnego rowu.

Mężczyźni próbowali jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo, ale policjanci po oddaniu kilku strzałów ostrzegawczych szybko ich zatrzymali. Okazali się nimi mieszkańcy województwa podkarpackiego w wieku 26 i 23 lat.

Szybka ekstradycja przestępców na teren Austrii

Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania przestępców na teren Austrii.

To już kolejne osoby zajmujące się przestępczością samochodową, które zatrzymano dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy Państwowego Biura Śledczego w Austrii. W styczniu rozbito międzynarodową grupę przestępczą, która miała na koncie wiele kradzieży z włamaniem na terenie Polski, Austrii, Czech i Słowacji.

Zatrzymany kierowca

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca pędził DTŚ pod prąd. Chciał dojechać do domu... 130 kilometrów od Gliwic

Autor: Patryk Osadnik

19/03/2023

Rynek Gliwice

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po gliwicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym gliwiczaninem

Autor: Arkadiusz Nauka

28/02/2023

czytaj więcej:

Pożar Rachowice

Pożar mieszkania w Rachowicach. Jedna osoba została ranna

Angelika Marcinkowska

Zaginęła Angelika Marcinkowska z Pyskowic

32 181035

Policjanci z Knurowa uratowali życie starszemu...

7 A16 F3 F1 2 C19 44 BF 8144 A68027 B01 FAA

Czy w Knurowie stanie fotoradar?

Policja

Znaleziono zwłoki na osiedlu WP. Na miejscu...

2 A969 B59 952 D 4 D0 F 8934 87 CEDC6737 A3

Na głównej ulicy w Knurowie doszło do...

Zsz nr 2

"Górka" otwiera nowy kierunek kształcenia