Tabletka „dzień po” od ręki - gdzie dostać w Gliwicach i okolicach

Niedawno NFZ podał do publicznej wiadomości listę aptek uczestniczących w pilotażowym programie wydawanych "od ręki" tabletek ntykoncepcyjnych (niezbędną receptę wystawia zaraz przed zakupem farmaceuta). Znajdziemy na niej m.in. niektóre apteki z Gliwic i powiatu gliwickiego.

UM Tychy
AptekaDzięki programowi ministerstwa zdrowia ta forma antykoncepcji stanie się dostępniejsza, choć uczestniczy w nim póki co niewielki odsetek aptek.

Wykaz jest aktualizowany codziennie (od poniedziałku do piątku). Cały czas do programu mogą przystępować kolejne apteki. Nabór jest otwarty, a NFZ przyjmuje wnioski elektronicznie. Dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek i ich liczba rośnie; mapa i lista są aktualizowana we wszystkie dni robocze. Informacje o aptekach (nazwa, adres itp.), które realizują program są podane w podziale na województwa. Mapa i lista dostępne są pod tym adresem.

Tabletka „dzień po” od ręki - dostępność w Gliwicach i okolicach

Na ten moment (początek czerwca) terenie Gliwic i okalającego powiatu jak dotąd do programu dostępnej awaryjnej pigułki „dzień po” włączały się gliwickie apteki sieci Super-Pharm na ul. Lipowej i Pszczyńskiej. Prima (Dworcowa), Ambra (Sopocka), Zdrowit (Jedności), Ziko (Piastów) i Duos (Rybnicka). Na liście znajdziemy ponadto placówki w Knurowie (Apteki św. Barbary na Witosa, 1 Maja, Batorego i Kozielskiej oraz Zdrowia na 1 Maja) oraz Gierałtowicach, Przyszowicach i Pilchowicach (lokalne placówki sieci Apteka św. Barbary).

Pozostałe placówki mogą składać wnioski do śląskiego oddziału NFZ (szczegóły na stronach Funduszu).

Industriada w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Tak Gliwice świętowały Industriadę: pod radiostacją i na statkach [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

03/06/2024

Farmaceutka w aptece

Może Cię zainteresować:

Tabletka "dzień po" od ręki: jest lista aptek w Bytomiu

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/06/2024

Gliwice Rynek

Może Cię zainteresować:

1,2 miliona złotych na remont elewacji gliwickiego ratusza. Elewacja zabytkowego budynku będzie odświeżona

Autor: Redakcja

06/06/2024