Tak Gliwice świętowały Industriadę: pod radiostacją i na statkach [GALERIA]

W sobotę, 1 czerwca, swój dzień obchodzili nie tylko najmłodsi, ale także Szlak Zabytków Techniki. Z tej okazji w wielu miejscowościach województwa śląskiego turyści mogli zajrzeć do nie zawsze prezentowanych miejsc. Co ciekawego oferowały Gliwice?

Industriada 2024 w Gliwicach

Za nami szalona sobota w pomarańczowych barwach. Święto Szlaku Zabytków Techniki prezentowało swoją 15. edycję. Motywem przewodnim stały się więc urodziny. Historyczne obiekty przemysłowe zapraszały gości oferując nie tylko zwiedzanie. Nie inaczej było w naszym mieście. Do tegorocznej odsłony wydarzenia dołączyły: Marina Gliwice na Kanale Gliwickim, Oddział Odlewnictwa Artystycznego, Muzeum Techniki Sanitarnej oraz oczywiście Radiostacja Gliwice. Turyści mogli nie tylko zwiedzić zabytki. Mieli także okazję, by skorzystać z warsztatów, zobaczyć prezentację o śląskich przemysłowcach, wziąć udział w grach i konkursie. Wyjątkowe atrakcje działy się nad wodą. Chętni zostali zaproszeni do popłynięcia zabytkowym statkiem Dziewanna, na małą wycieczkę łodzią motorową, a nawet w rejs biesiadny w stylu balu kapitańskiego.

- Najmłodsi, którzy 1 czerwca świętowali Dzień Dziecka, nie mogli narzekać na nudę. Tego dnia w całym regionie trwała bowiem Industriada 2024 pod hasłem "15 lat razem!" - cieszą się urzędnicy miejscy.

W oczekiwaniu na kolejną odsłonę Święta Szlaku Zabytków Techniki warto pozwiedzać atrakcje także bez okazji. Będąc w Gliwicach warto zajrzeć na przykład do Palmiarni Miejskiej, zamku piastowskiego, Kolejkowa czy Willi Caro.

Gliwice marsz 5 km dobra

Może Cię zainteresować:

Gliwice pomaszerują dla pacjentów onkologicznych. Trwa rejestracja na wydarzenie "5 kilometrów Dobra"

Autor: Urszula Gołkowska

10/06/2024

Ramię w ramię - lewica z prawicą :)

Może Cię zainteresować:

Trenowali z desantem. Gliwicki poligon zapełnił się amatorami wojskowości

Autor: Jacek Skorek

22/05/2023