Tragedia nad Zalewem Nakło-Chechło. Nie żyje 27-letnia mieszkanka Gliwic, która wpadła do wody

Z powodu wysokich temperatur Zalew Nakło-Chechło na terenie gminy Świerklaniec był oblegany. Z województwa śląskiego zjechało się tam wielu mieszkańców. Korzystającymi ze zbiornika były także mieszkanki Katowic i Gliwic, które spadły z materaca do wody. Życia gliwiczanki nie udało się uratować.

Śląska Policja
Tragedia nad Zalewem Nakło Chechło

Tragiczny wypadek nad Zalewem Nakło Chechło - nie żyje mieszkanka Gliwic

Do wypadku doszło w sobotę, 15 lipca. 27-letnia gliwiczanka i 28-letnia katowiczanka znajdowały się na materacu, który wypłynął poza strzeżoną strefę.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce około godziny 14:00. Materac wywrócił się, a wypoczywające spadły do wody i zaczęły się topić. Sytuację zauważył świadek, który zaalarmował ratowników WOPR. Ratownicy wyciągnęli katowiczankę na brzeg i przetransportowali ją do szpitala.

Kilka minut później z wody wyciągnięta została mieszkanka Gliwic, która nie dawała oznak życia. Ratownicy razem ze strażakami, przez kilkadziesiąt minut walczyli o jej życie. Akcja się powiodła - kobieta odzyskała krążenie, jednak jej stan był na tyle poważny, że na miejscu zjawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ją do szpitala w Sosnowcu. Niestety, jak podała Policja Śląska, gliwiczanka zmarła.

- Przypominamy wszystkim korzystającym z uroków upalnego weekendu - nie lekceważcie żywiołu, jakim jest woda - apelują funkcjonariusze.

Wypadek A1 śmiertelny

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na A1 w Knurowie. Zginął 30-letni kierowca hyundaia

Autor: Redakcja

09/06/2023