W Pyskowicach powstanie skaczący park. Na placu dożynkowym na stałe pojawią się trampoliny

To z pewnością ucieszy młodszych mieszkańców. W centrum miasta powstanie infrastruktura, dzięki której będą mogli się wyskakać. To efekt zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

UM Pyskowice
Pyskowice trampoliny plac dozynkowy

Park trampolin w Pyskowicach

Trwają przygotowania do rozpoczęcia nowego zadania. Dzięki niemu na placu dożynkowym pojawi się nowe miejsce wypoczynku. Złoży się na niego pięć kwadratowych trampolin i jedna prostokątna. Została dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością.

- Zamontowane na stałe w gruncie trampoliny będą miały różne rozmiary pola, a ich rozstawienie pozwoli na zabawę wielu osobom naraz. Jedna z nich, prostokątna, o wymiarach 2,5 x 1,5 m, będzie spełniać wszystkie wymagania konstrukcyjne, by mogły z niej korzystać osoby poruszające się na wózkach - tłumaczą urzędnicy miejscy.

Dodatkowo w ramach inwestycji pojawią się także elementy małej architektury. Spacerowicze skorzystają z nowych ławek czy koszy na śmieci. Otoczenie urozmaicą nasadzenia ozdobnych roślin. Skwer uprzyjemnią trawy, byliny i krzewy o zróżnicowanych gatunkach. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe na realizację zadania. Wykonawca projektu zostanie wybrany do 7 czerwca.

Park trampolin powstanie dzięki inicjatywie samych mieszkańców. Propozycja została zgłoszona do budżetu obywatelskiego na 2024 rok. W głosowaniu pokonała pozostałe cztery projekty. Zdobyła 288 punktów. Szacunkowy koszt wyniósł wtedy 198 236 zł.

Nowa trasa pieszo-rowerowa w Knurowie

Może Cię zainteresować:

Rusza nowa inwestycja w Knurowie. Skorzystają z niej piesi oraz rowerzyści

Autor: Urszula Gołkowska

23/05/2024

Knurow nowa teznia

Może Cię zainteresować:

Druga tężnia w Knurowie już otwarta. Znajdziemy ją w parku NOT w Szczygłowicach

Autor: Urszula Gołkowska

19/04/2024