Wypadek na A1 w Knurowie. Tir przewrócił się na bok. Trudne warunki na drogach

Nad ranem w sobotę 21 stycznia 2023 r. na autostradzie A1 w Knurowie, na jezdni w kierunku Gliwic, przewróciła się ciężarówka. Sytuacja była trudna, bo padający całą noc śnieg zalegał na autostradzie.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Knurowie, 21 stycznia 2023 r. o godz. 04:27 druhowie zostali zaalarmowani do przewróconej ciężarówki na autostradzie A1.

Tir leżał na boku, blokując jeden z pasów autostrady. Zresztą nawet trudno się było domyślić, że to autostrada, bo zalegała na niej warstwa śniegu.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy przewrócony na bok, który blokował jeden pas autostrady. Kierowca pojazdu po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

W nocy z piątku na sobotę w woj. śląskim zanotowano spore opady śniegu.

21.01.2022 r. o godz. 06:00. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne, w większości na drogach zalega warstwa błota pośniegowego. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 365 pojazdów do zimowego utrzymania i 317 pracowników.

Jak ostrzega Damian Dąbrowski, prowadzący stronę Pogoda dla Śląska, to nie koniec powrotu zimy. Opady śniegu są zapowiadane również w sobotę i niedzielę.

Dk88 szymanowskiego

Może Cię zainteresować:

Gliwice. Wypadek na DK88. Przewrócony TIR blokuje przejazd

Autor: Arkadiusz Nauka

17/01/2023

Straż Ochrony Kolei

Może Cię zainteresować:

Na gliwickim dworcu nastolatkowie zaatakowali nożem ochroniarzy. Dwóch rannych mężczyzn trafiło do szpitala

Autor: Redakcja

14/01/2023