Zbliża się Metrorower w Pyskowicach. Gdzie będzie można go znaleźć?

Kolejne miejscowości dołączą w tym roku do programu komunikującego gminy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wśród nich również Pyskowice. Miasto przedstawiło już planowane miejsca stacji pojazdów.

UM Pyskowice
Metrorower pyskowice

Metrorower w Pyskowicach

- Pod pojęciem Roweru Metropolitalnego kryje się system wypożyczalni rowerów publicznych, który powstanie w miastach i gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Docelowo ma to być jeden z największych tego typu systemów w Europie. Celem Roweru Metropolitalnego będzie poprawa jakości życia mieszkańców, którzy uzyskają szeroki dostęp do zdrowego i ekologicznego środka transportu - stwierdzają przedstawiciele GZM.

Z możliwości wypożyczenia jednośladów korzystają już cykliści z Katowic, Sosnowca, Tychów, Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Czeladzi. Wkrótce dołączą do nich kolejne miejscowości. Od 1 sierpnia system obejmie następne 24 gminy. Ostatecznie będzie się na niego składać 7 tysięcy rowerów, które chętni znajdą na 924 stacjach. W Pyskowicach program także rusza od sierpnia.

- Trwa montaż pierwszych stacji rowerowych, których w sumie pojawi się 8. Finalnie latem w naszym mieście będzie można korzystać z 63 jednośladów w ramach systemu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. Co istotne system połączy 31 gmin, więc rowerem będziemy mogli podróżować m.in. do Gliwic, Zbrosławic, Zabrza czy Katowic - podają urzędnicy miejscy.

Pojazdy znajdziemy na ośmiu stacjach. Będą one umiejscowione:

  • przy ul. Wolności
  • przy ul. Szopena
  • przy ul. Lokalnej
  • przy ul. Szpitalnej
  • przy ul. Armii Krajowej/Cmentarnej
  • przy ul. Traugutta/Krokusów
  • w okolicach Rynku
  • w Dzierżnie
Kapielisko lesne zacisze knurow

Może Cię zainteresować:

Knurów przygotowuje się do rozpoczęcia wakacji. Kiedy otworzy się kąpielisko?

Autor: Urszula Gołkowska

13/06/2024

Wielowies pierwsza pomoc szkolenie

Może Cię zainteresować:

Chcesz poznać podstawy pierwszej pomocy? Taka okazja już w tym tygodniu w Wielowsi

Autor: Urszula Gołkowska

18/06/2024