Rudziniec. Sekunda nieuwagi i już auto w rowie kołami do góry. Kierująca miała szczęście, że za nią jechała policja

Niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków to gwarantowany przepis na kłopoty na drodze. Jedną z takich niebezpiecznych sytuacji nagrała kamera radiowozu w Rudzińcu. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pomocy rodzinie, której samochód dachował na zakręcie.

Policja Opolska
Dachowanie samochodu rudziniec 1png

Kamera radiowozu z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich nagrała moment, w którym kobieta kierująca hyundaiem straciła panowanie nad pojazdem i, dachując, wpadła do przydrożnego rowu. Na szczęście 40-latce i dwójce jej dzieci nic poważnego się nie stało. Skończyło się na siniakach i stratach materialnych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 lutego 2023 r. przed godz. 15.00 na granicy województw opolskiego i śląskiego - na drodze krajowej nr 40 w gminie Rudziniec. Strzeleccy mundurowi natychmiast powiadomili pogotowie oraz gliwickich policjantów, a sami przystąpili do uwalniania podróżujących z przewróconego samochodu. Udzielili im pomocy i założyli opatrunki. Pasażerowie zostali przetransportowani na badania do szpitala, jednak na miejscu pozostał pupil rodziny. Gliwiccy mundurowi zajęli się obsługą kolizji, a strzeleccy stróże prawa zaopiekowali się pozostawionym psem. Ustalili, kto może przejąć opiekę nad zwierzakiem i zabrali sympatycznego, ale przestraszonego czworonoga na pokład radiowozu, odwożąc go do tymczasowo wyznaczonych opiekunów.

Policjanci zdecydowali się opublikować filmik zgrany z ekranu wideorejestratora - ku refleksji i przestrodze dla kierowców, którzy zbyt często przeceniają właściwości swoich pojazdów oraz własne umiejętności.

Policja

Może Cię zainteresować:

Nietrzeźwy 55-latek z Knurowa zmarł w radiowozie. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Autor: Patryk Osadnik

20/02/2023

Ochroniarz kradl gliwice 11

Może Cię zainteresować:

Strzeżcie się takiego stróża. Wykradał z magazynu w Gliwicach "strzeżone" przez siebie rzeczy

Autor: Michał Wroński

17/02/2023

Gliwice lata 90

Może Cię zainteresować:

Gliwice w latach 90. Smutny obraz biednej transformacji. Tak zmieniał się przemysłowy krajobraz miasta

Autor: Arkadiusz Nauka

15/02/2023