Śmiertelny wypadek w Zacharzowicach w gminie Wielowieś. Zginął kierowca samochodu osobowego

W czwartek 16 listopada 2023 r. w miejscowości Zacharzowice w gminie Wielowieś w powiecie gliwickim wydarzył się śmiertelny w skutkach wypadek drogowy.

W czwartek 16 listopada 2023 r. o godz. 17:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w miejscowości Zacharzowice w gminie Wielowieś na ul. Poznańskiej (DW901).

Niestety wypadek okazał się śmiertelny w skutkach. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierujący samochodem osobowym.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca volkswagena golfa, w trakcie wyprzedzania ciągu pojazdów, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym mercedesem. 61-letni kierowca większego pojazdu został opatrzony na miejscu, gdyż nie doznał poważniejszych obrażeń. Obrażenia kierowcy osobówki, okazały się jednak śmiertelne.

Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy prowadzili oględziny.

Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Szczątki samochodu, którym podróżował mieszkaniec Pyskowic, zostały zabezpieczone do dalszych badań.

W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej, 16 strażaków. Utrudnienia drogowe trwały do godz. 23.30.

Policja kajdanki

Może Cię zainteresować:

Ojciec z Gliwic zostawił w Katowicach 5-letniego syna i poszedł bawić się do dyskoteki

Autor: Katarzyna Pachelska

14/11/2023

Prędkościomierz

Może Cię zainteresować:

Pirat drogowy w Knurowie jechał 120 km. na godz. w terenie zabudowanym

Autor: Redakcja

10/11/2023

Intuition 1 wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Satelita z Gliwic będzie krążył po orbicie, zbierze niezbędne dla nas dane

Autor: Redakcja

31/10/2023