Ścigał się z inną ciężarówką na A4. "Wyścig słoni" przypłacił aresztem, bo okazało się, że miał więcej na sumieniu

Policjanci ostatnio mają baczenie na ciężarówki, które - według nowych przepisów - nie mogą wyprzedzać innych pojazdów ciężarowych na autostradach o dwóch pasach. Kiedy zatrzymali na A4 w powiecie gliwickim za to przewinienie pewnego kierowcę tira, okazało się, że ma on znacznie więcej na sumieniu.

Po wejściu w życie nowych przepisów ruchu drogowego zakazujących tzw. "wyścigów słoni" na autostradach i drogach ekspresowych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego systematycznie kontrolują zachowania kierowców.

O nowych przepisach można przeczytać tu: Koniec z "wyścigami słoni" na autostradach. Nowe przepisy zakazują ciężarówkom wyprzedzania. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów WIDEO

Kilka dni temu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łany (gmina Rudziniec, powiat gliwicki) takie właśnie wykroczenie popełnił jeden z kierujących pojazdem ciężarowym.

Szybko okazało się, że 59-letni obcokrajowiec ma znacznie więcej na sumieniu. Badanie wykazało, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Wtedy kierowca zaproponował policjantom łapówkę. W zamian oczekiwał, że mundurowi umożliwią mu dalszą jazdę i odstawienie pojazdu na najbliższy parking z jednoczesnym odstąpieniem od dalszych czynności. Pouczenia, że jego czyny mają charakter korupcyjny, nie zniechęciły mężczyzny do dalszych działań. Wręcz przeciwnie – postanowił on zapisać na kawałku różowej karteczki kwotę 1000 zł i wręczył ją stróżom prawa.

Ostatecznie został zatrzymany, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty prokuratorskie. Dodatkowo obcokrajowiec stracił prawo jazdy. Policjanci gliwickiej drogówki tylko częściowo spełnili jego „prośbę” - pojazd faktycznie został odholowany na parking.

- Przestrzegamy! Kto dopuszcza się przestępstwa korupcyjnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8 - mówią gliwiccy policjanci
Oszustwo sposobem na lekarza

Może Cię zainteresować:

Gliwice. Obcokrajowcy oszukali starszą kobietę sposobem na "lekarza". Policja publikuje ich wizerunek

Autor: Redakcja

19/07/2023

Pławniowice targiczny finał poszukiwań

Może Cię zainteresować:

Tragiczny finał poszukiwań na jeziorze w Pławniowicach. Nie żyje młody mieszkaniec Gliwic

Autor: Martyna Urban

11/07/2023